Něco o mně

Ahoj,

podle rozcestníku patřím do generace X. Od narození jsem zůstal v menší vesnici na Prajzské, kde se v sobotu pracuje především uvnitř a okolo domu. V neděli se pak setkává rodina a většina lidí chodí do kostela. Vím, co to je disketa, VHS a IQ151 Nový Bor. Na druhou stranu umím hrát na cestě fotbal, chodit do stohu anebo umím používat kosu celý den. Tu od smrtky. Motorovou už samozřejmě taky.

Na základce jsem propadl kolu a pořád mě to drží. 20 let sedlám český Author Stratos s košíkem vepředu i vzadu. Stejně starý outfit užívám po stejnou dobu. Většinou tak cestou na Lysou vzbuzuju mezi vyfiknutými "závodníky" všeobecné veselí.

Na kopcolezení miluji všechno krom balení před a omrzlin. U těch se považuji za "praxí školeného odborníka". Pokud je třeba, opeřím se ve dne i v noci od českého Raka.

S extrémním pocením mi zásadně pomáhají membránovky od Highpoint. A vylézt na všechny vrcholy mohu stále díky jedněm a těm samým kalhotám Tilak. Už se nevyrábí :( No a protože mi narostly ploutve 47-48, tak mi sedí jenom Scarpa. Ale na druhou stranu zase všechny modely od lodiček až po Phantom 8000. Nemám žádného sponzora nebo profit z doporučení, ale prostě tyhle věci něco umí a hlavně vydrží i s tuctem zálepek. Tak to posilám dál.

 

Nejvíc mě o horách a v horách naučil Miloš Palacký. Některé historky a osobní prožitky nechci nikdy zapomenout. V kopcích nebo na stěně mi tak vždycky štrachá v hlavě: "Jak by to teď asi vyřešil Miloš :)". Úplné základy, laviny a trhliny Viktor Kořízek. A v baletu na stěně mě trpělivě diriguje Tomáš Pacult. Při vzpomínkách na Hačka uprostřed Ama Dablam mám hned lepší náladu a při letmé myšlence na Trávu v Káthmándů jakbysmet.

 

Tohle je můj kopcosvět a opravdu všem za tenhle svět moc děkuji.